• Sepetinizde ürün yok

OWW by Zeynep Salah

Büyük beden kadın benim gözümde elegant, özgüvenli, şık, asil ve zarif…

Hayatım,çevremde çok güzel giyinen ve bir o kadar da kendine giymek için istediğini bulamayıp, vücutlarını sırf büyük beden oldukları için resmen örtmeye çalışan kadınlarla birarada geçti. Ama sanırım en hazin öykü ince bir bedenin hayalini kurup o giydiğin kıyafetleri hayalinde kendi üstünde canlandıran o kadınları yaşamaktı.

16 yıllık profesyonel çalışma hayatımda Türkiye’nin önde gelen kıyafet üreticilirinde çalıştım, kreatif direktörlük görevlerinde bulundum, markaların koleksiyonlarını yaptım. Geçtiğimiz 12 yıl büyük beden tasarımları yapmak ve üretmekle devam etti. Kendi markamı kurmam gerektiği duygusu bende çok güçlü bir şekilde nüksedince ve hazır olduğumu fark edince radikal bir kararla profesyonel iş hayatını bıraktım. Gerçekten benim hayalimdeki o büyük beden kadının markasını oluşturmaya başladım.

2
1

Büyük beden kadın benim gözümde elegant, özgüvenli, şık, asil ve zarif… Bir şeyleri kapatma derdinde değil. Giydikleriyle bütünsel bir uyum içinde güçlü, ayakları yere basan, güzelliğinin farkında, önceliğinin kilosu değil kendini nasıl hissettiği olan……

Ben klasik gördüğünüz büyük beden kadın imajını rafa kaldırıyorum.. Benim büyük beden giyen kadınlarım sadece harikulade kadınlar yani ONLY WONDERFUL WOMEN.